Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /profiles/t/tr/tra/travelck/travelck.zzz.com.ua/modules/bdConnect.php on line 2
Подорожуймо Черкасами!
This page is hosted for free by zzz.com.ua, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 41.60 UAH.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Музей «Історії школи» відкрито у 1990 році на честь 100-річного ювілею школи. Музей виник як результат кропіткої роботи колишнього директора школи Відавської М.С., педколективу, учнів та їх батьків. Основою для створення музею послужив музейний куточок Бойової Слави, що розміщувався в одній з рекреацій школи і присвячувався історії Другої світової війни та участі в ній учителів та учнів школи.

Музей присвячений історії школи, яка є найстарішою в місті. У 2015 році їй виповниться 125 років.

Свою освітню місію вона почала як чотирьохкласна церковно-приходська школа, у 1919р. стала п’ятою трудовою школою з семирічним навчанням, а з 1933 десятирічним... Як одна з найкращих у місті вона з 1934 р. стала базовою школою педінституту.

Експозиції музею складається з таких розділів:

 • «Так починалася школа»;
 • «Вони захищали Батьківщину»(про вчителів школи);
 • «Випускники школи - захисники Вітчизни »;
 • «Учителі - колишні випускники школи »;
 • «Школа у 40- 60-ті роки»;
 • «На чолі педколективу»;
 • «Шефи школи»;
 • «115 років школі - 15 років музею».

У експозиції музею можна побачити унікальні фотоматеріали з історії школи кінця XIX-початку XX століття, підручники та посібники 1930-50-х рр., інші цікаві музейні предмети, що висвітлюють різні періоди з життя школи за час її діяльності.

При музеї з 2001 року діє центр вивчення історії рідного краю. До співпраці залучено вчителів - предметників, які працюють у таких напрямках:

 • географічне краєзнавство;
 • літературне;
 • історичне;
 • етнографічне.

У музеї є етнографічний куточок, діє постійна виставка «Колосок пам’яті» з матеріалами про голодомор 1933 року, експозиція про роботу шкільного гуртка «Роксолана», експозиція «Світ моїх захоплень», виставка «Україна вишивана».

У музеї, окрім матеріалів з історії школи, зібрано матеріали з історії рідного міста, його вулиць, архітектурних споруд і пам’ятників, героїв-визволителів міста, партизанського руху на Черкащині.

Працює Рада музею, Рада ветеранів (керівник Скорик О.І.), опікунська Рада «Милосердя», гурток «Краєзнавець», в якому є група пошуковців і екскурсоводів. Члени гуртка неодноразово займали призові місця у міських краєзнавчих конкурсах.

Керівник музею та гуртківці проводять активну пошукову діяльність, просвітницьку та громадську роботу. Здійснюється збір нових експонатів для музею та вивчення існуючих, оновлюються експозиції. Фондівська колекція нараховує понад 550 експонатів, з яких 430 - основного фонду.

Роботу музею очолює учитель української мови та літератури Жуган Ганна Трохимівна.Зворотній зв’язок